Właściciele pojazdów, których stan techniczny nie pozwala na dalsze użytkowanie, najczęściej rozważają zezłomowanie wraku. Podobnie dzieje się w sytuacjach, gdy ewentualna naprawa auta okazuje się nieopłacalna. Dowiedz się, kiedy oddać stary samochód na złom i sprawdź, czy kasacja pojazdu to jedyne możliwe rozwiązanie.
Złomowanie pojazdu – kiedy warto?
Choć od 2015 roku właściciele samochodów nie muszą już wnosić opłaty recyklingowej za utylizację starego auta na szrocie, nie oznacza to, że złomowanie pojazdów stało się całkowicie wolne od wszelkich formalności. Aby móc legalnie pozbyć się wraku, nadal niezbędne jest okazanie dowodu rejestracyjnego lub zaświadczenia o jego zatrzymaniu przez policję. Jednocześnie, złom samochodowy jest bardzo tanim odpadem – stawki mieszczą się w granicach od 30 do 50 groszy za kilogram masy auta. Nic więc dziwnego, że dla wielu kierowców oddanie czterokołowca do utylizacji to raczej przykry obowiązek, na którym nie da się zarobić. W praktyce złomowanie okazuje się rozsądną decyzją jedynie wówczas, kiedy Twój wrak jest na tyle zniszczony i wybrakowany, że nie nadaje się już absolutnie do niczego.
W teorii możesz oddać na złom każde auto – nawet to najnowsze, w nienagannym stanie technicznym. Oczywiście nikt pewnie nie zdecydowałby się na taki krok. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy pilnie musisz sprzedać samochód i nie masz czasu na szukanie kupców przez internet lub wśród znajomych? Jeśli potrzebujesz pieniędzy, utylizacja na szrocie nie wchodzi w grę – to nieopłacalne. Znacznie lepszą alternatywą jest umowa zawarta z firmą prowadzącą skup aut. W ostatnich latach takich podmiotów na recyklingowej mapie Polski przybyło i obecnie niemal w każdym mieście znajdziesz przynajmniej jeden punkt przyjmujący używane pojazdy za pieniądze. Wiele z nich cieszy się dobrą opinią, ze względu na szybkie transakcje, minimum formalności i oferowanie znacznie wyższych stawek niż w przypadku złomowisk.
Skup aut używanych – Bydgoszcz i okolice
Podstawowa różnica między składem złomu a firmą prowadzącą auto-skup polega na tym, że w tej drugiej instytucji możemy sprzedać pojazd na umowę kupna-sprzedaży. Nie jest to więc klasyczne oddanie wraku do kasacji, ale transakcja umożliwiająca dalszą eksploatację samochodu lub wymontowanych z niego części. Oczywiście, potencjalnego sprzedawcę znacznie bardziej interesować będzie to, ile skup zapłaci za jego samochód. Cena w dużej mierze zależy od kondycji i stopnia wyeksploatowania danego egzemplarza. Nie bez znaczenia są też takie czynniki jak marka, rocznik czy przebieg. Prowadzony przez nas na terenie Włocławka, Bydgoszczy i okolic skup aut przyjmuje pojazdy w każdym stanie technicznym – zarówno w pełni sprawne, jak i powypadkowe, a nawet nadające się jedynie do kasacji. Na miejscu szybko i łatwo sprzedasz swojego czterokołowca, bez dodawania ogłoszeń online, spotkań z kupcami czy jazd próbnych. Gwarantujemy atrakcyjne, rzetelne wyceny i natychmiastową wypłatę gotówki – do ręki lub na konto.