Złomowanie auta – jak przebiega i na zwrócić uwagę?

Złomowanie auta – jak przebiega i na zwrócić uwagę?

Chcesz pozbyć się uszkodzonego, starego samochodu, którego wartość rynkowa jest niższa niż koszt naprawy? Jeśli nie jest zabytkowy, rzadki lub kultowy, to znalezienie chętnego na zakup będzie bardzo trudne. Na szczęście istnieje alternatywa dla sprzedaży na wolnym rynku – złomowanie. Zajmują się nim skupy aut, które zwykle są zainteresowane każdym pojazdem, niezależnie od stanu. Sprawdź już teraz, jak to działa i na co zwrócić uwagę, korzystając z tej usługi.

Dlaczego warto zdecydować się na złomowanie starego auta?

Na początek warto wyjaśnić, dlaczego skorzystanie z usługi złomowania jest opłacalne m.in. w przypadku pojazdu o niskiej wartości lub uszkodzonego. Jeśli wystawisz go na sprzedaż, zapewne zainteresowanie nim będzie znikome. Czekając na kupca, stracisz dużo czasu na rozmowy i spotkania z potencjalnymi klientami.

Co więcej, bez zaświadczenia o złomowaniu wyrejestrowanie takiego samochodu będzie niemożliwe. Nawet gdy będzie nieużywany, dopóki jest zarejestrowany, musisz płacić za jego ubezpieczenie OC. Generuje to dodatkowe koszty.

Kontaktując się ze skupem aut w sprawie jego sprzedaży, praktycznie od razu otrzymasz wstępną wycenę. Ostateczna kwota wykupu zostanie ustalona przy oględzinach pojazdu i jeśli zgodzisz się na ofertę, pieniądze dostaniesz od ręki!

Sprzedaż auta w skupie – jak wygląda złomowanie?

Jeśli naprawa Twojego samochodu jest nieopłacalna lub nadaje się on tylko do kasacji, skup aut zaproponuje złomowanie. W takim przypadku pojazd zostanie zważony, a jego wartość będzie wyliczona na podstawie aktualnej ceny złomu. Gdy zaakceptujesz ofertę, firma odkupująca wóz:

  • wystawi zaświadczenie o kasacji – jest niezbędne do wyrejestrowania samochodu,

  • unieważni tablice rejestracyjne, dowód oraz kartę pojazdu (jeśli była wydana),

  • wypłaci ustaloną wcześniej kwotę pieniędzy.

Co dzieje się dalej? Skupy rozbierają auta w celu odzysku sprawnych części i ich dalszej odsprzedaży. Elementy nienadające się do użytku są sortowane i przekazywane do utylizacji lub recyklingu.

Oddajesz auto do skupu? O tym koniecznie musisz pamiętać!

Zanim zdecydujesz się oddać auto do skupu, powinieneś dokładnie prześwietlić wybranego przedsiębiorcę. Upewnij się, że ma pozwolenie na złomowanie samochodów – jest wydawane przez marszałka województwa. Oprócz tego pamiętaj, aby wybierając się do takiej firmy zabrać dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i dokument potwierdzający Twoją tożsamość.

Gdy transakcja zostanie zrealizowana, powinieneś:

  • upewnić się, że otrzymałeś zaświadczenie o zezłomowaniu – powinno być w 3 egzemplarzach, w tym 2 dla Ciebie,

  • złożyć w Wydziale Komunikacji wniosek o wyrejestrowanie samochodu – masz na to 30 dni,

  • skontaktować się z firmą, w której wykupiłeś ubezpieczenie OC i je wypowiedzieć.

Chcesz zezłomować auto? Skorzystaj z usług solidnego skupu samochodów!

Skorzystanie z usług skupu aut to najlepszy sposób na pozbycie się starego lub uszkodzonego samochodu. Jeśli liczysz na szybkie załatwienie formalności i uczciwą wycenę, skontaktuj się z naszą firmą Autokasacja „u Jacka”. Skupujemy pojazdy w każdym stanie, w tym nadające się tylko do złomowania. W razie potrzeby odbieramy je od klientów własnym transportem – działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Złomowanie auta – jak przebiega i na zwrócić uwagę?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu