Złomowanie? Dlaczego tak!

Złomowanie? Dlaczego tak!

Wciąż rośnie liczba osób, decydujących się na złomowanie starego, nieużytecznego samochodu. Jest to szybka, bardzo komfortowa, a co najważniejsze w pełni legalna metoda na pozbycie się zdezelowanego pojazdu. Jeśli jego stan techniczny sprawia, że auto jest wrakiem, niemożliwym do dalszej eksploatacji – to złomowanie to idealny sposób na pozbycie się problemu i zdobycie gotówki. Dowiedz się jak sprawić, by autokasacja była szybka i bezproblemowa.

Oddać auto na złomowisko i zapomnieć wszystko?

Pochodzący z Łazieńca poeta, Edward Stachura, śpiewał o wrzosowiskach jako miejscach gdzie można wszystko zapomnieć. Jeśli chodzi o motoryzację, to takim miejscem są złomowiska. Wiele osób, przywiązuje się do aut aż do kresu ich możliwości eksploatacji, często ryzykując zdrowiem – woli to niż sprzedać je za kilkaset złotych. Często rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby zezłomowanie samochodu.

Jakie auto do kasacji?

Aby przeprowadzić kasację w sposób legalny – oddajemy auto kompletne, z wszystkimi najważniejszymi częściami i elementami konstrukcyjnymi. Ten przepis powoduje, że nie warto sprzedawać części samochodowych na własną rękę – może to skutkować karami nałożonymi na właściciela. Można wymontować z auta sprzęt elektroniczny, oraz elementy ozdobne. Samochody oddawane do kasacji muszą posiadać numery : VIN, podwozia oraz ramy.

podnoszenie samochodu koparką

Auto kasacja – jakie dokumenty

W poprzednim akapicie opisaliśmy jak powinno wyglądać auto – teraz skupimy się na tym jakie dokumenty będą Tobie potrzebne. Auto kasacja samochodu to też parę obowiązków formalnych. Jeśli jesteście jedynymi właścicielami samochodu, wystarczy Wam okazanie dowodu osobistego oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jeśli wydana została karta pojazdu, należy przedstawić ją w trakcie złomowania auta.

Jeśli jednak samochód jest naszą współwłasnością, konieczne będzie w tym momencie przedstawienie  upoważnienia do zezłomowania auta podpisane przez innych współwłaścicieli pojazdu. Odmiennie sytuacja wygląda w sytuacji, gdy właściciel samochodu nie żyje, a my odzieczyliśmy je w spadku. Wówczas jako prawowity spadkobierca, musimy okazać się aktem zgonu oraz odpisem postanowienia sądu, potwierdzającym nabycie tego prawa w postaci pojazdu.

Transport auta na szrot

Jako firma wykonująca złomowanie aut oferujemy odbiór Twojego samochodu własnym, bezpłatnym transportem. Dla Ciebie jako posiadacza samochodu jest to niezwykle korzystna opcja z uwagi na brak konieczności zorganizowania przewozu – pozwala Tobie zezłomować pojazd praktycznie bez wychodzenia z domu

laweta z samochodami

Było auto? Nie ma auta – ostatnie formalności.

Jedną z ostatnich formalności, jakich musi dopełnić właściciel pojazdu – tu nasza rola już się kończy 🙂 już po jego zezłomowaniu, jest wizyta w wydziale komunikacji w celu wyrejestrowania samochodu. Należy to zrobić w terminie 30 dni od oddania auta do stacji demontażu pojazdów. W momencie kasacji samochodu otrzymacie zaświadczenie o zezłomowaniu oraz przedziurawione tablice rejestracyjne, niezbędne do wykreślenia pojazdu z rejestru. Istnieje  również możliwość ubiegania się o zwrot z polisy OC za okres od dnia zezłomowania do końca jej ważności. Jest to szansa na dodatkową gotówkę

Gdzie najlepiej do kasacji?

Chcesz zezłomować swój stary samochód skutecznie, szybko, sprawnie i  z minimum formalności? Autokasacja „U Jacka” oferuje złomowanie pojazdów na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego, m.in.: Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka oraz wielu innych miast, takich jak: Inowrocław, Brześć Kujawski, Grudziądz. Skontaktuj się z nami w dogodnym dla Ciebie terminie

Złomowanie? Dlaczego tak!
Średnia:5 na 1

Dodaj komentarz

Close Menu