Skup aut powypadkowych — co musisz wiedzieć?

Skup aut powypadkowych — co musisz wiedzieć?

Chcesz pozbyć się starego pojazdu? Sprawdź, jak działa skup samochodów używanych. Oddaj uszkodzone, powypadkowe auto w ręce fachowców, którzy naprawią je lub rozbiorą na części. Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z firmą skupującą zdezelowane pojazdy.

Oddawanie samochodu do skupu

Właściciele starych, niesprawnych samochodów często nie wiedzą, co z nimi zrobić. Sprzedaż na własną rękę wydaje się trudna, a naprawa wykracza poza dostępny budżet. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi skup aut uszkodzonych. To miejsce, w którym można zostawić niechciany pojazd i dostać za niego pieniądze. Skupowanie przebiega szybko i nie wymaga żadnych przygotowań. Gotówkę otrzymuje się od ręki. Przed podpisaniem umowy z usługodawcą warto jednak dowiedzieć się więcej na temat tego sposobu pozbywania się samochodów i uważnie przeczytać podpisywane dokumenty. Należy posiadać ze sobą stosowne dokumenty, w tym dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Stan techniczny auta

Jakie pojazdy są przyjmowane do skupu? Najczęściej nie przeprowadza się dużej selekcji i akceptowany jest praktycznie każdy środek transportu. Dotyczy to również aut powypadkowych, które uległy znacznym uszkodzeniom, mają zgniecioną karoserię i nie są zdatne do użytku. Skupujący odbierają od klientów również samochody skorodowane, zaniedbane w środku i na zewnątrz oraz takie, które uległy zalaniu lub spaleniu w czasie pożaru. Jeżeli nie można nimi jeździć, praktycznym rozwiązaniem jest umówienie się z pracownikami na przejęcie ich pod podanym adresem, na przykład na posesji klienta. Wówczas firma przyjedzie na miejsce z odpowiednim sprzętem i lawetą.

Wycena sprzedaży pojazdu

Właściciele starych aut chcą uzyskać za nie uczciwą, korzystną cenę. Skup samochodów powypadkowych przeprowadza indywidualną wycenę , która jest uzależniona od stanu technicznego pojazdu, jego wieku oraz marki i modelu. Warto wcześniej przejrzeć oferty sprzedaży podobnych środków transportu dostępne w Internecie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że oddanie auta do skupu odbywa się bez żadnych kosztów, w przeciwieństwie do wystawienia go na portalach ogłoszeniowych. W tym drugim przypadku właściciele muszą poświęcić czas na wykonanie zdjęć i kontakty z potencjalnymi klientami. Często przeprowadzają drobne naprawy, które mają na celu uatrakcyjnienie przedmiotu sprzedaży, próbują odświeżyć tapicerkę i karoserię, co w ostatecznym rozrachunku wymaga sporego nakładu finansowego.

Złomowanie samochodu

Jeśli Twój samochód jest w tragicznym stanie i nie nadaje się do naprawy, możesz zdecydować się na jego zezłomowanie. Taka usługa bardzo często świadczona jest przez skup pojazdów. Otrzymasz oficjalny dokument potwierdzający demontaż, który należy przedstawić w urzędzie, w trakcie wyrejestrowywania auta. Dobry wykonawca gratis zapewni lawetę, dzięki czemu nie musisz przejmować się transportem we własnym zakresie. Złomowanie powinno odbywać się w sposób przyjazny dla środowiska. Poddawany mu pojazd nie musi mieć aktualnego przeglądu mechanicznego.

Co się dzieje z autem powypadkowym?

Być może zastanawiasz się, co skup aut powypadkowych robi z nabytymi pojazdami. Jest kilka możliwości. Te, które są sprawne, przechodzą gruntowny przegląd mechaniczny i zostają naprawione. Firma dysponuje w tym kontekście lepszymi możliwościami od przeciętnego kierowcy. Często zatrudnia własnych mechaników i jest w stanie dokonać renowacji w niższej cenie. Następnie naprawiony samochód trafia do dalszej sprzedaży. Kolejną opcją jest rozebranie auta na części i udostępnianie ich osobom poszukujących elementów do naprawy swojego środka transportu.

Korzystna sprzedaż uszkodzonego samochodu

Jak szybko sprzedać auto powypadkowe? Skorzystaj z oferty skupu. Transakcja przebiegnie szybko, a pracownicy firmy zorganizują transport lawetą. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dopełnić wszystkich formalności. Skupujemy samochody po zalaniu i pożarze, zaniedbane, skorodowane i pozbawione sprawnych części.

Skup aut powypadkowych — co musisz wiedzieć?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu