Dlaczego lepiej oddać auto na złom  w legalnym skupie? (i jak nie dać się nabrać)

Dlaczego lepiej oddać auto na złom w legalnym skupie? (i jak nie dać się nabrać)

Co zrobić, gdy auto nie nadaje się już do jazdy, swoim stanem stwarza zagrożenie nie tylko dla Ciebie ale też dla innych na drodze, a jego naprawa byłaby już zbyt kosztowna? Najlepszym (i właściwie jedynym sensownym) rozwiązaniem jest autokasacja czy autozłomowanie. Doskonale tutaj działa określenie znane z filmów z ekstremalnymi popisami – nie rób tego w domu, ani nie rób tego na własną rękę. Nie chodzi tutaj tylko o niebezpieczeństwo, ale też o kwestie prawne – zasady złomowania pojazdów zostały określone aktem legislacyjnym już w 2005 roku, a ich nieprzestrzeganie grozi sporymi konsekwencjami. Podpowiemy tutaj jak legalnie zutylizować powypadkowe lub stare auto.

Regulacje prawne autokasacji

Akt prawny z 2005 roku traktujący o recyklingu pojazdów został wprowadzony ze względu na kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Rynek motoryzacyjny w naszym kraju przepełniony jest niestety wieloletnimi autami, które mówiąc najogólniej nie nadają się już w najmniejszym stopniu do jazdy, stwarzając niebezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Regulacje prawne dotyczące autozłomowania i skupu aut pozwalają na legalne pozbycie się pojazdów w tym tych zagrażających Waszemu życiu i zdrowiu, a także, co równie istotne środowisku, w którym wzrastają nasze dzieci. Dla wiarygodności i z powodów prawnych przed samym złomowaniem pojazdu, właściciel musi okazać dokument potwierdzający jego tożsamość, dowód rejestracyjny lub inny zaświadczający o własności, w przypadku gdy w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany ktoś inny. Wszystkie te formalności, choć mogą się wydawać zbędną biurokracją są niezwykle ważne –  łatwo możemy wyobrazić sobie sytuację, że nasze auto skradziono, a złodziej bez żadnej weryfikacji własności, skorzystał z usług nielegalnego skupu. Należy pamiętać przy tym o tym, że nieprzestrzeganie tych zasad, zarówno przez właściciela samochodu, jak i stacje demontażu i autokasacji grozi karą grzywny w wysokości nawet do pół miliona złotych.

wrzucanie zgniecionego auta do kontenera

Gdzie legalnie zezłomować samochód?

Aby skup aut mógł działać legalnie, konieczne jest posiadanie  zezwolenia otrzymanego przez marszałka danego województwa. O tym, gdzie możemy legalnie zezłomować nasze auto, dowiemy się z tego powodu na stronie wybranego Urzędu Marszałkowskiego. Co możemy zyskać, działając zgodnie z prawem? Przede wszystkim pewność, że nie naruszamy przepisów – a to już niezmiernie wiele. Otrzymujemy także dokumenty poświadczające kasację auta, nasz dowód i tablica rejestracyjna zostaną legalnie unieważnione, a pakiet dokumentów zostanie wysłany do urzędu, w którym rejestrowaliśmy pojazd. Należy pamiętać, że pomimo tego, że niektóre nielegalnie działające szroty mogą zaoferować nam nieco wyższą cenę za złomowanie (choć nie jest to normą), nie otrzymamy niezbędnej dokumentacji poświadczającej utylizację pojazdu.

Gotówka za zezłomowanie auta

Nasza  – Autokasacja u Jacka – otrzymała od marszałka województwa zgodę na prowadzenie demontażu aut, co za tym idzie – działamy wyłącznie i absolutnie legalnie. Prowadzimy skup samochodów powypadkowych, uszkodzonych oraz używanych. U nas złomowanie samochodów przebiega wyłącznie zgodnie z prawem – klient po  weryfikacji otrzymuje od nas niezbędny pakiet dokumentów. Ponadto w naszym skupie aut klient za zezłomowany pojazd natychmiast otrzymuje gotówkę. Gdy zdarzają się  samochody powypadkowe niezdolne są do jazdy – nasza załoga bezpłatnie i kompleksowo odbierze je z parkingu na którym znajduje się auto. Działamy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, a nasz zasięg obejmuje między innymi takie miejscowości jak: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Brześć Kujawski, Grudziądz, Inowrocław, Gniewkowo, Czernikowo, Kowalewo Pomorskie i wiele innych, które są wymienione  na naszej stronie internetowej.

Dlaczego lepiej oddać auto na złom w legalnym skupie? (i jak nie dać się nabrać)
Średnia:5 na 1

Dodaj komentarz

Close Menu