Używane części samochodowe – warto kupować?

Używane części samochodowe – warto kupować?

Z roku na rok obserwujemy stałe wzrosty cen nowych części samochodowych, co niestety sprawia, że serwisowanie pojazdów staje się coraz droższe. Z tego powodu wiele osób zastanawia się nad zamawianiem podzespołów używanych. Ich wybór na rynku wtórnym jest ogromny – łatwo kupić je poprzez różne portale internetowe, jak i odwiedzając dobry skup aut. Jednak czy ich zakup oraz montaż w samochodzie to dobre rozwiązanie? Jeśli masz takie wątpliwości, rozwieje je poniższy wpis – zapraszamy do lektury!

Gdzie najlepiej kupować używane części samochodowe?

Warto zacząć od krótkiego omówienia używanych podzespołów samochodowych. Jeśli kupujesz je w skupie aut, dostajesz części zdemontowane ze złomowanych pojazdów. Ich wybór jest najlepszy z kilku istotnych powodów:

  • pochodzą z legalnego źródła,

  • są wyłącznie oryginalne,

  • zostały sprawdzone, a więc masz pewność ich sprawności.

Zakup od osób prywatnych np. poprzez popularne portale internetowe lub na różnych giełdach zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Wynika ono przede wszystkim z braku pewności co do stanu części samochodowych. Oprócz tego trudno ustalić ich pochodzenie, a niestety zdarza się, że podzespoły pochodzą z demontażu pojazdów kradzionych.

Dlaczego warto kupować używane części samochodowe?

Jeśli chcesz zmniejszyć koszty serwisowania pojazdu, korzystanie z używanych części samochodowych to dobre rozwiązanie. Podstawowym warunkiem jest to, abyś kupował je w sprawdzonych auto skupach. Do najważniejszych korzyści wynikających z ich wyboru należy zaliczyć:

  • pewność, że będą pasowały do konkretnego modelu samochodu,

  • korzystanie z oryginalnych podzespołów, których jakość jest dużo wyższa niż nawet dobrej klasy nowych zamienników,

  • atrakcyjną cenę,

  • większą opłacalność naprawy pojazdów, szczególnie starszych o stosunkowo niskiej wartości.

Unikaj kupowania tych podzespołów samochodowych z rynku wtórnego!

Gdy jesteś zainteresowany używanymi częściami samochodowymi, kieruj się pewną bardzo istotną zasadą. Unikaj zakupu podzespołów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Dotyczy to przede wszystkim eksploatacyjnych elementów układu hamulcowego, a więc klocków i szczęk. Nowe powinny być również przewody elastyczne, drążki kierownicze, jak i kluczowe elementy zawieszenia, np. przeguby czy wahacze. Niewskazane jest także używanie pasów bezpieczeństwa pochodzących z demontażu.

Lista podzespołów używanych objętych zakazem sprzedaży jest wyszczególniona w ustawie z 2005 roku. Z tego powodu, robiąc zakupy w dobrym skupie aut, na pewno znajdziesz tam wyłącznie te elementy, które możesz bezpiecznie wymieniać.

Kupuj sprawdzone części używane i zmniejsz koszty eksploatacji auta

Jeśli chcesz mieć pewność legalności oraz dobrego stanu używanych podzespołów do auta, kupuj je w sprawdzonym skupie. Już dziś skontaktuj się w tym celu z naszą firmą Autokasacja „U Jacka”. Zajmujemy się m.in. demontażem pojazdów przeznaczonych do kasacji, odzyskując z nich oryginalne, w pełni sprawne części samochodowe. Mamy elementy do wielu popularnych modeli samochodów, które sprzedajemy w konkurencyjnych cenach!

Używane części samochodowe – warto kupować?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu