Pilnie potrzebna gotówka. Skup aut czy pożyczka pod zastaw?

Pilnie potrzebna gotówka. Skup aut czy pożyczka pod zastaw?

W życiu każdego z nas może nadejść okres, kiedy potrzebować będziemy większej ilości gotówki. Bardzo często moment ten przychodzi niespodziewanie, a pieniądze potrzebne są „od ręki”’. Co zrobić, kiedy nie ma czasu na załatwianie pożyczki lub kredytu bankowego, a pozyskanie gotówki z innych źródeł również odpada? Wiele osób decyduje się wziąć pożyczkę pod zastaw swojego samochodu. Alternatywą jest sprzedaż swojego auta w skupie – sprawdź, co bardziej się opłaca.

Pożyczka pod zastaw samochodu

W ostatnich latach na rynku finansowym przybywa podmiotów, oferujących swoim klientom szybkie pożyczki pod zastaw samochodu. Auto jest bowiem na tyle atrakcyjnym i wartościowym składnikiem majątku, że doskonale nadaje się na zabezpieczenie tego rodzaju zobowiązania. Pożyczka pod zastaw auta ma z pewnością jedną zaletę – stanowi gwarancję szybkiej gotówki, wypłacanej natychmiastowo. Czy jednak jest to opłacalna forma finansowania? Wszystko zależy od instytucji, w jakiej będziemy chcieli pożyczyć pieniądze.

Pożyczka w komisie samochodowym

Wstawienie auta do komisu na czas spłaty pożyczki to często spotykana praktyka. Plusem pożyczki w autokomisie będzie z pewnością rzetelniejsza i bardziej atrakcyjna wycena niż np. w lombardzie, co pozwoli ubiegać się nam o większą kwotę pożyczki (zazwyczaj nie można pożyczyć więcej niż połowę wartości rynkowej auta). Jednak właściciel nie ma żadnej pewności, czy po spłacie zobowiązania faktycznie odzyska auto w takim stanie technicznym, jaki przedstawiało przed wstawieniem do komisu. Wymontowanie sprawnych części i zastąpienie ich wyeksploatowanymi, czy ewentualne testy samochodu wykonywane przez potencjalnych klientów, mogą negatywnie wpłynąć na sprawność pojazdu.

Parabanki i instytucje pożyczkowe

Liczba firm, które udzielają pożyczek pod zastaw samochodu, jest ogromna – część z nich to te same przedsiębiorstwa, które oferują popularne „chwilówki”. Zaletą korzystania z ich oferty jest z pewnością gwarancja uzyskania gotówki niezależnie od naszej zdolności kredytowej (firmy nie weryfikują baz kredytowych). Wadą – wysokie oprocentowanie i dodatkowe koszty, które sprawiają, że całkowity koszt pożyczki pod zastaw samochodu może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Warto zdawać sobie sprawę również z tego, że na czas spłaty pożyczki, współwłaścicielem auta staje się firma pożyczkowa — nie możemy więc sprzedać pojazdu, do momentu aż nie spłacimy pożyczki w całości.

Pożyczka w lombardzie

W ostatnich latach lombardy w Polsce wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Można spotkać je zarówno w dużych miastach, jak i w niewielkich miejscowościach. Zastawienie samochodu w lombardzie celem uzyskania pożyczki jest jedną z opcji pozyskania szybkiej gotówki. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że wycena wartości auta dokonywana przez pracownika lombardu zwykle daleka jest od naszych oczekiwań, co przekłada się na niską kwotę pożyczki. Drugim aspektem jest fakt, że nie mamy żadnej wiedzy co do tego, w jakich warunkach będzie przechowywany nasz samochód i w jakim stanie wróci do nas po spłacie zobowiązania.

Skup samochodów używanych — szybka gotówka od ręki

Alternatywą do pożyczki pod zastaw samochodu jest skup aut używanych. Sprzedaż auta za gotówkę co prawda wiąże się z jego bezpowrotną utratą, jednak zwalnia nas z konieczności uciążliwego spłacania zobowiązań. Sprzedając auto w skupie, mamy możliwość uzyskania rzetelnej i opartej na realnych przesłankach wyceny, co z pewnością pozwoli pozyskać większą kwotę pieniędzy niż w przypadku pożyczki w lombardzie czy komisie, które na dodatek wymagają, by auto pod zastaw było nieuszkodzone i niezbyt stare. Skup samochodów powypadkowych, rozbitych czy starych umożliwia sprzedaż każdego auta, niezależnie od wieku, stanu technicznego czy sprawności, wypłacając gotówkę od ręki.

Zadzwoń do Autokasacja “U Jacka” i dowiedz się więcej. Nasi pracownicy chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Pilnie potrzebna gotówka. Skup aut czy pożyczka pod zastaw?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu