Jak wygląda procedura kasacji auta i ile na tym zarobię?

Jak wygląda procedura kasacji auta i ile na tym zarobię?

Jeśli chcesz w legalny sposób pozbyć się wysłużonego auta, musisz oddać je do kasacji. Jest to korzystne zarówno dla właściciela pojazdu, jak i firmy zajmującej się złomowaniem. W zamian za przekazanie wraku otrzymujesz wynagrodzenie, zależne od wieku samochodu, marki oraz jego stanu, natomiast stacja demontażu przeprowadza odzysk nie tylko metalu, ale również części motoryzacyjnych. Sprawdź, jak wygląda procedura kasacji i ile na tym możesz zarobić.

Formalności związane z kasacją auta

Pojazd, który chcesz oddać do kasacji, powinien być kompletny, o wadze nie mniejszej niż 90% masy własnej z dowodu rejestracyjnego. Sprzedaż następuje na podstawie umowy, ponieważ te części samochodowe, które nadają się jeszcze do eksploatacji, zostaną odzyskane, a stacja musi udokumentować ich pochodzenie. Ponadto pracownicy stacji wystawiają zaświadczenie o zezłomowaniu, a także unieważniają dowód rejestracyjny wraz z tablicami oraz kartę pojazdu, jeśli była wystawiona. Następnie z otrzymanymi dokumentami należy udać się do właściwego urzędu lub internetowo wyrejestrować auto.

Korzyści nie tylko dla środowiska

Oddanie starego lub uszkodzonego pojazdu do stacji demontażu ma wiele zalet. Główne korzyści związane z kasacją auta są następujące:

  • zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne,

  • pozyskanie części używanych do samochodów,

  • recykling metali kolorowych,

  • możliwość otrzymania zwrotu za niewykorzystany okres ubezpieczenia OC po wyrejestrowaniu pojazdu.

Ponadto za przekazanie auta otrzymujesz wynagrodzenie, które uzależnione jest głównie od jego masy.

Dobrej jakości używane części

Stacje demontażu zajmujące się skupem starych lub powypadkowych aut najczęściej sprzedają również części używane do samochodów. Z pojazdu, który trafia do zezłomowania, można odzyskać wiele podzespołów w bardzo dobrym stanie. Auto-skupy oferują m.in. błotniki, lampy, skrzynie biegów, drzwi, a nawet kompletne silniki. Wszystkie elementy po zdemontowaniu są czyszczone i sprawdzane pod względem technicznym. Dlatego do klienta trafiają wyłącznie w pełni sprawne artykuły, które nie ustępują jakością zamiennikom.

Dlaczego warto kupować używane podzespoły?

W internecie bez trudu można znaleźć ogłoszenia z używanymi częściami do pojazdów. Czy ich zakup jest opłacalny? Tak, ponieważ profesjonalne firmy prowadzące skup samochodów, dokładają starań, aby do sprzedaży trafiały wyłącznie dobrej jakości podzespoły, które:

  • są znacznie tańsze niż nowe lub zamienniki,

  • mają gwarancję rozruchową,

  • przed sprzedażą są sprawdzane i ewentualnie naprawiane.

Dodatkowo Autokasacja u Jacka oferuje swoje produkty na Allegro. Możesz więc sprawdzić naszą wiarygodność i zamówić części od firmy, która ma dobre opinie wśród klientów.

Szeroki wybór części samochodowych

Zajmujemy się skupem i kasacją aut, dlatego oferujemy szeroki wybór części motoryzacyjnych ze zdemontowanych pojazdów. Sprzedajemy wyłącznie oryginalne podzespoły, sprawdzone pod kątem technicznym, na które udzielamy pisemnej gwarancji. Możesz je nabyć w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Skontaktuj się z doradcą, jeśli chcesz zezłomować auto lub nabyć elementy do naprawy pojazdu!

Jak wygląda procedura kasacji auta i ile na tym zarobię?
Średnia:5 na 1

Dodaj komentarz

Close Menu