Dlaczego warto sprzedać auto do skupu aut używanych?

Dlaczego warto sprzedać auto do skupu aut używanych?

Najprostszym sposobem na pozbycie się samochodu, którego nie potrzebujemy, jest sprzedanie go do skupu aut używanych. Dowiedz się teraz, jakie możesz uzyskać korzyści z wyboru tej formy sprzedaży oraz jaki pojazd możesz oddać do skupu.

Jak to wygląda?

W skupie samochodów za gotówkę sprzedaż auta z reguły rozpoczyna się od kontaktu telefonicznego. Wycena odbywa się na podstawie podanych danych o pojeździe – marka, model, rocznik, stan techniczny. Po uzyskaniu porozumienia odnośnie do wartości pojazdu można przystąpić do przekazania pojazdu i podpisania umowy kupna – sprzedaży. Od momentu jej zawarcia właścicielem pojazdu jest auto skup.

Skup aut używanych – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Auto skup stanowi idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje szybko gotówki i nie ma czasu na ciągłe umawianie się z potencjalnymi klientami. Niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że nasi pracownicy dojeżdżają do miejsc wyznaczonych przez sprzedającego oraz zajmują się załatwianiem wszelakich formalności związanych z przeniesieniem własności.

flota samochodów

Trzeba pamiętać, aby zawsze wybrać sprawdzony skup aut za gotówkę. Podejrzenia jako klienta powinny wzbudzić w szczególności firmy, które nie są zarejestrowane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przekazując samochód takiej, zupełnie przypadkowej osobie, możemy nie tylko otrzymać mniej, niż zasługujemy, ale także mieć później problemy prawne.

Jakie auta możesz sprzedać?

Działając zarówno jako skup aut używanych, jak i auto szrot, Autokasacja „U Jacka” skupuje samochody zarówno w pełni sprawne – do dalszej odsprzedaży, ale również auta nienadające się do dalszej eksploatacji. Do takich auta należą np. samochody powypadkowe, po stłuczce, spalone, zalane, bez ważnego przeglądu OC, skorodowane, zaniedbane, zniszczone itp. Skupujemy każdego rodzaju pojazdy – samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, motocykle i wszystko, co jeździ. Auta, które nie nadają się do dalszej sprzedaży, skupujemy do kasacji, wystawiając zaświadczenie o demontażu pojazdu, unieważniając tablice i dowód rejestracyjny. Z tymi dokumentami należy udać się później do wydziału komunikacji, aby skutecznie wyrejestrować pojazd. Dodatkowo z kompletem naszych dokumentów można odzyskać nadwyżkę z OC.

Doświadczeni pracownicy

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że samochód do naszego skupu może oddać zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorstwo czy instytucja. Siedziba naszej firmy znajduje się w świetnie skomunikowanym Aleksandrowie Kujawskim, ale zupełnie bezpłatnie odbieramy samochody z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego, między innymi z takich miast jak Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław, Brześć Kujawski, Grudziądz, Golub-Dobrzyń, Nakło nad Notecią, Lipno oraz Gniewkowo. Dokumenty otrzymują Państwo od ręki. Gotówkę też 🙂

Dlaczego warto sprzedać auto do skupu aut używanych?
Średnia:5 na 2

Dodaj komentarz

Close Menu