Używane części samochodowe – jakie są plusy i minusy ich nabycia?

Używane części samochodowe – jakie są plusy i minusy ich nabycia?

Galopujące ceny pali sprawiają, że eksploatacja pojazdów jest coraz droższa. Do tego dochodzą rosnące koszty usług serwisowych, ale czy wiesz, że możesz je obniżyć, stawiając na używane części do samochodów? Sprzedawane między innych w skupach aut charakteryzują się przystępną ceną. Zastanawiasz się nad ich wyborem, lecz masz obawy, czy korzystanie z nich będzie bezpieczne? Sprawdź już teraz, jakie są plusy i minusy ich zakupu!

Dlaczego warto kupować używane części do samochodów?

Pierwsza i jednocześnie najważniejsza korzyść wynikająca z zakupu używanych podzespołów samochodowych to oszczędność pieniędzy. Różnica w cenie w stosunku do nowych i oryginalnych odpowiedników jest bardzo wyraźna. Zamienniki są oczywiście sporo tańsze i dlatego uważasz, że będą one najlepszym wyborem? Niestety ich trwałość nierzadko pozostawia wiele do życzenia.

Tak właśnie dochodzimy do drugiej ważnej zalety podzespołów z rynku wtórnego – wysokiej jakości. W dobrych skupach aut znajdziesz części używane, ale oryginalne. W porównaniu do nowych zamienników cechują się dłuższą żywotnością. Do tego kupując je, masz pewność, że będą idealnie pasować do Twojego samochodu.

Serwisując auto, przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo!

Pamiętaj, aby odpowiedzialnie korzystać z używanych części do samochodów sprzedawanych m.in. w skupie aut. Możesz ich użyć np. wtedy, gdy masz do wymiany skrzynię biegów, elementy silnika, karoseryjne czy wyposażenia wnętrza. Jednak jeśli naprawa związana jest z podzespołami mającymi bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, zawsze montuj nowe, najlepiej oryginalne. Jest to szczególnie ważne w przypadku serwisowania:

  • układu kierowniczego,

  • hamulców,

  • niektórych elementów zawieszenia, m.in. przegubów.

Warto dodać, że montaż pewnych podzespołów z rynku wtórnego jest prawnie zakazany. Dotyczy to m.in.:

  • pasów bezpieczeństwa,

  • katalizatorów i tłumików,

  • kompletnych instalacji LPG,

  • blokad kierownicy,

i wielu innych części do samochodów wyszczególnionych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 roku.

Czy są jakieś minusy kupowania używanych części samochodowych?

Tak naprawdę ciężko doszukiwać się jakichkolwiek minusów korzystania z używanych części do samochodów. Warunek jest jeden – kupuj je od sprawdzonego sprzedawcy. Dzięki temu zyskasz pewność ich oryginalności i legalnego pochodzenia. W naszym skupie aut pozyskujemy je wyłącznie z demontażu pojazdów przeznaczonych do złomowania. Oprócz tego wszystkie podzespoły są dokładnie sprawdzane. Dlatego decydując się na ich zakup, otrzymujesz gwarancję pełnej sprawności.

Kupuj używane części w skupie aut i oszczędzaj na serwisie samochodu!

W wielu przypadkach wybór tanich, używanych części samochodowych jest bezpieczny i zdecydowanie godny polecenia. Szukasz dobrej jakości, sprawdzonych podzespołów do samochodu? Postaw na ofertę przygotowaną przez nasz skup aut Autokasacja „u Jacka”. Sprzedajemy m.in. kompletne silniki, skrzynie biegów, szyby, elementy karoseryjne, oświetleniowe, osprzęt elektryczny i wiele więcej. Skontaktuj się z nami już dziś i poznaj cały asortyment!

Używane części samochodowe – jakie są plusy i minusy ich nabycia?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu