Gdzie kupować części do auta i czy te z odzysku to dobry pomysł?

Gdzie kupować części do auta i czy te z odzysku to dobry pomysł?

Liczba samochodów na polskich drogach nieustannie rośnie. Obecnie standardem jest, że w gospodarstwie domowym znajduje się więcej niż jedno auto. Jak nietrudno się domyślić, proporcjonalnie do zwiększającej się liczby pojazdów, wzrasta również zapotrzebowanie na usługi serwisowe i części do samochodów. Jeśli nie chcesz wydawać sporej kwoty na nowe podzespoły, zawsze możesz wybrać komponenty pozyskiwane ze starszych lub powypadkowych aut. Poznaj wszystkie zalety zakupu używanych autoczęści!

Kiedy warto sięgnąć po fabrycznie nowe podzespoły?

Eksploatowanie każdego pojazdu wiąże się z naturalnym zużyciem podzespołów lub wystąpieniem usterek mechanicznych. Jeśli coś w samochodzie się psuje, często trzeba to po prostu wymienić. W takim przypadku możesz postawić na części używane do samochodów lub wybrać nowe podzespoły. Z tej drugiej opcji warto skorzystać przede wszystkim, gdy:

  • posiadasz nowy samochód, serwisowany w autoryzowanej stacji obsługi,

  • zależy Ci na jak najwyższej wartości auta przy ewentualnej sprzedaży,

  • możesz pozwolić sobie na zakup droższych, nowych podzespołów.

W pozostałych przypadkach bardziej opłacalny jest wybór używanych części z odzysku, które często w niczym nie ustępują fabrycznie nowym podzespołom, a przy tym potrafią być od nich nawet kilka razy tańsze.

Wybierasz używane części? Możesz wiele zaoszczędzić!

Pozyskiwaniem i sprzedażą części używanych zajmują się przedsiębiorstwa prowadzące skupy aut powypadkowych, starych, poleasingowych czy po prostu mocno wyeksploatowanych. Wiele podzespołów w takich samochodach prezentuje niewielkie ślady zużycia, dzięki czemu mogą one jeszcze przez wiele lat służyć kierowcom, nie obciążając zbytnio ich budżetów.

Używane części do samochodów – również z gwarancją

Obecnie wiele firm prowadzących sprzedaż części używanych oferuje w pełni sprawne komponenty z gwarancją. Niektóre poddawane są procesowi regeneracji, pozwalającemu przywrócić ich niemal fabryczną sprawność. Dzięki temu płacąc mniej, otrzymujesz produkt kompletny, z opcją bezpłatnego serwisu lub wymiany przez kilka-kilkanaście miesięcy.

Sprzedaż części z odzysku – szansa dla starszych modeli samochodów

Jeśli jeździsz jednym ze starszych modeli samochodów, wycofanym już z produkcji seryjnej, używana część może okazać się jedyną dostępną opcją. Wiele firm zaprzestało już produkcji komponentów do wiekowych aut, przez co ich sprzedaż często proponują jedynie skupy samochodowe, zajmujące się odzyskiem podzespołów.

Używany oryginał lepszy niż nowy zamiennik?

Wielu mechaników twierdzi, że lepszym rozwiązaniem jest kupno używanej, ale oryginalnej części, niż fabrycznie nowego zamiennika o niewiadomym pochodzeniu. Jeśli chcesz zamówić sprawdzone i niedrogie komponenty do swojego samochodu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, skorzystaj z naszej oferty. Autokasacja „U Jacka” to miejsce, gdzie czekają na Ciebie tysiące w pełni sprawnych, używanych części samochodowych z gwarancją – zadzwoń i zapytaj o podzespoły do swojego auta!

Gdzie kupować części do auta i czy te z odzysku to dobry pomysł?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu