Czy warto sprzedać samochód w skupie aut?

Czy warto sprzedać samochód w skupie aut?

Używany samochód trudno kupić, ale jeszcze trudniej sprzedać – to popularne wśród kierowców porzekadło sprawdza się każdego dnia. W ostatnich latach do Polski trafiło kilka milionów aut, nic więc dziwnego, że potencjalny kupiec stał się bardziej wymagający i rozważnie gospodaruje swoim budżetem – ma bowiem spory wybór. Jeśli nie masz czasu na negocjacje z niezdecydowanymi klientami, musisz szybko sprzedać auto, by pozyskać gotówkę na dowolny cel, alternatywą dla Ciebie będzie skup aut używanych. W takim miejscu sprzedasz auto od ręki, bez zbędnych formalności i przedłużających się negocjacji.

Jak szybko i korzystnie sprzedać auto?

Jeśli nie spieszy Ci się ze sprzedażą samochodu, możesz odpowiednio przygotować swoje auto, poddając je czynnościom, które podniosą jego wartość. Wówczas znalezienie potencjalnego kupca może okazać się łatwiejsze, choć w dalszym ciągu nie jest to żadną gwarancją korzystnej sprzedaży. Czasem jednak stan techniczny pojazdu jest na tyle zły, że nawet drobne poprawki blacharskie czy kosmetyka samochodowa na niewiele się zdadzą. Dodatkowo wielu z nas zwyczajnie musi sprzedać swoje auto szybko, ponieważ potrzebuje gotówki na jakiś pilny cel, np. remont, rozwój firmy czy zakup niezbędnego wyposażenia do domu. Wówczas warto rozważyć sprzedaż samochodu w skupie aut używanych, przyjmującym każdy samochód, niezależnie od jego rocznika, modelu czy stanu technicznego.

Sprzedaż auta w skupie czy pożyczka pod zastaw samochodu?

W odróżnieniu od pożyczek pod zastaw auta oferowanych przez lombardy, firmy pożyczkowe czy komisy samochodowe, skup aut używanych (także rozbitych i powypadkowych) zaoferuje nam znacznie korzystniejszą wycenę wartości samochodu. Standardem jest, że lombardy wyceniają auta na mniej niż 50% ich rzeczywistej wartości, wykorzystując fakt, że klient pilnie potrzebuje gotówki. Podobnie jest w przypadku parabanków, które dodatkowo wymagają przeniesienia współwłasności auta, co w praktyce uniemożliwia właścicielowi rozporządzanie swoim samochodem do czasu spłaty pożyczki. O tym, że nie mamy pewności czy nasze zastawione w lombardzie auto jest bezpieczne i w jakim stanie do nas wróci, nie trzeba dodatkowo wspominać.

Skup aut używanych – dlaczego warto?

Nic więc dziwnego, że wiele osób, pilnie potrzebujących gotówki omija takie miejsca. Alternatywą jest skup aut za gotówkę w renomowanym przedsiębiorstwie, takim jak Autokasacja „U Jacka”, działającym na terenie Bydgoszczy i okolic. Sprzedaż auta w skupie ma wiele zalet, z których najważniejsze to:

  • rzetelna i atrakcyjna wycena wartości samochodu,
  • skup aut powypadkowych, rozbitych i uszkodzonych,
  • odbiór pojazdu możliwy z lokalizacji wskazanej przez Klienta,
  • bezpłatna wycena wartości auta,
  • całkowicie legalna transakcja, poświadczona przekazaniem odpowiednich dokumentów.

Interesuje Cię skup aut używanych za gotówkę? Chcesz sprzedać swoje auto z korzyścią i natychmiastowo? Skontaktuj się z nami! Autokasacja „U Jacka” oferuje najlepsze ceny i gotówkę płatną natychmiast po transakcji. U nas sprzedasz swoje stare auto z zyskiem!

Czy warto sprzedać samochód w skupie aut?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu