Współpraca ze skupem aut – jak wygląda?

Współpraca ze skupem aut – jak wygląda?

Zależy Ci na możliwie jak najszybszym sprzedaniu samochodu? Znalezienie kupca na własną rękę często bywa trudnym zadaniem. Na rynku wtórnym mamy przesyt pojazdów, przez co, aby uzyskać na nim satysfakcjonującą cenę sprzedaży, zwykle trzeba wykazać się cierpliwością. Na szczęście istnieje pewna alternatywa – skorzystanie z oferty skupów aut! Firmy te odkupują samochody w praktycznie każdym stanie, a do tego zajmują się handlem używanymi częściami samochodowymi. Sprawdź już teraz, jak wygląda współpraca z nimi i dlaczego warto ją podjąć!

Jak działają skupy aut?

Z doświadczenia wiemy, że wiele osób mylnie łączy ze sobą usługi skupów aut oraz komisów samochodowych. W tym drugim przypadku istnieje możliwość pozostawienia pojazdu na placu firmy i oczekiwania, aż znajdzie się na niego chętny. Dopiero gdy dojdzie do transakcji, jego poprzedni właściciel otrzyma pieniądze. Można tam również zostawić samochód w rozliczeniu, kupując inny. Jednak niezależnie od wybranej opcji trzeba liczyć się z wysoką prowizją.

Skup aut działa zupełnie inaczej. W tym przypadku transakcja jest finalizowana od ręki. Firma wycenia wóz klienta i przedstawia ofertę odkupu. Jeśli zostanie zaakceptowana, dochodzi do podpisania umowy i przekazania pieniędzy. Co dzieje się dalej? Wszystko zależy od stanu samochodu. Jeśli jest dobry, zostanie wystawiony na sprzedaż. W przeciwnym wypadku jest demontowany w celu odzyskania sprawnych części samochodowych. Podzespoły te są później sprzedawane.

Sprzedaż samochodu w skupie aut – jakie są jej etapy?

Większość profesjonalnych skupów aut gwarantuje klientom błyskawiczne działanie po zgłoszeniu chęci sprzedania samochodu. Cała procedura zwykle wygląda następująco:

  • pierwszy kontakt, podczas którego pracownik firmy wypytuje o szczegóły techniczne pojazdu,

  • darmowa wycena,

  • przygotowanie umowy kupna-sprzedaży po akceptacji przedstawionej oferty,

  • natychmiastowa wypłata gotówki,

  • bezpłatny odbiór samochodu, jeśli jest w stanie uniemożliwiającym poruszanie się nim po drogach publicznych.

Dlaczego i kiedy warto podjąć współpracę ze skupem aut?

Brak czasu oraz doświadczenia na rynku motoryzacyjnym to najważniejsze przesłanki, które powinny zachęcić Cię do podjęcia współpracy ze skupem. Dzięki temu możesz uniknąć m.in.:

  • mozolnego procesu szykowania pojazdu do sprzedaży,

  • wielotygodniowego oczekiwania na klienta,

  • straty czasu związanej z koniecznością ciągłego umawiania się z potencjalnymi kupcami,

  • nerwów, jakie często towarzyszą negocjacjom ceny.

Skorzystanie z tej opcji jest szczególnie opłacalne, gdy masz samochód w złym stanie technicznym, uszkodzony lub nawet całkowicie niesprawny.

Jednak do skupu możesz wybrać się nie tylko w celu sprzedaży auta. Znajdziesz tam także używane części samochodowe. Kupując je, zmniejszysz koszty serwisowania pojazdu.

Zawsze podejmuj współpracę ze sprawdzonym skupem aut

Jeśli chcesz czerpać maksimum korzyści wynikających ze współpracy ze skupem aut, stawiaj na usługi sprawdzonych firm. W przypadku chęci sprzedaży pojazdu lub kupna używanych części samochodowych skontaktuj się z nami! Autokasacja „U Jacka” to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Oferujemy najlepsze ceny odkupu oraz szybkie załatwienie formalności, a do tego gwarantujemy wysoką jakość podzespołów z demontażu.

Współpraca ze skupem aut – jak wygląda?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu