Sposoby na sprawną klimatyzację w samochodzie – czy zawsze serwis jest konieczny?

Sposoby na sprawną klimatyzację w samochodzie – czy zawsze serwis jest konieczny?

Klima w aucie już dawno przestała być luksusem – obecnie niemal wszyscy traktujemy ją jak podstawowe wyposażenie samochodu, umożliwiające komfortowe podróżowanie w upalne dni. Aby jednak klimatyzacja działała sprawnie i nie zawiodła w najmniej oczekiwanym momencie, musisz o nią odpowiednio dbać. Nie zawsze drobne usterki oznaczają konieczność przeprowadzenia serwisu, a wielu problemów unikniesz, stosując się do naszych porad. Sprawdź, jak zapewnić sobie sprawną klimę!

Jak dbać o klimatyzację, by uniknąć częstych wizyt w serwisie?

Jeśli chcesz cieszyć się sprawną i niezawodną klimą w swoim samochodzie, koniecznie zastosuj się do porad ekspertów – dzięki tym kilku prostym czynnościom, unikniesz regularnego odwiedzania serwisu klimatyzacji!

Korzystaj z klimatyzacji systematycznie

Staraj się włączać układ chłodzenia w aucie minimum raz w tygodniu. Dzięki temu unikniesz osadzania się oleju w instalacji, zapewniając optymalne smarowanie sprężarki i całego systemu. Dobrą praktyką jest również kilkukrotne uruchomienie klimatyzacji w sezonie zimowym.

Przewietrz wnętrze, zanim włączysz chłodzenie

Jeśli chcesz szybko schłodzić nagrzany kokpit, opuść szyby, by gorące powietrze uleciało na zewnątrz auta. Takie działanie nie tylko pozwoli szybciej obniżyć temperaturę, ale również sprawi, że klimatyzacja będzie pracować z mniejszym obciążeniem.

Zamknij okna przed włączeniem klimy

Oczywiście, po wyrównaniu temperatury w aucie i na zewnątrz, musisz ponownie zamknąć okna. Unikaj jeżdżenia „na klimie” i z opuszczonymi szybami jednocześnie, gdyż w ten sposób wnętrze auta wychładza się wolniej.

Czyść regularnie klimatyzację, korzystając ze sprawdzonych metod

Proste czyszczenie klimatyzacji możesz przeprowadzić samodzielnie, za pomocą np. ozonowania czy specjalnych preparatów typu „granat”. Raz do roku – najlepiej przed sezonem – warto jednak udać się do serwisu w celu wykonania profesjonalnego odgrzybiania.

Raz w roku zrób przegląd

Wizytę możesz połączyć z wykonaniem kompleksowego przeglądu, który warto robić corocznie. Stałymi elementami takiej usługi są m.in.: sprawdzenie szczelności układu, uzupełnienie czynnika chłodzącego czy wymiana filtra kabinowego.

Kiedy serwis klimatyzacji okazuje się niezbędny?

Jeśli w trakcie pracy klimatyzacji zauważysz niepokojące oznaki, takie jak:

  • szumy,

  • wycieki płynu,

  • uciążliwy zapach,

  • nadmiernie głośna praca,

  • zbyt wysokie zużycie paliwa,

lub inne objawy uszkodzonego układu chłodzenia, to znak, że czas odwiedzić serwis klimatyzacji samochodowej. Zwlekanie z wizytą zwykle tylko pogarsza sytuację, powodując, że usterka staje się bardziej dotkliwa.

Serwis klimatyzacji – Aleksandrów Kujawski i okolice

Szukasz profesjonalnego warsztatu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego? Już dziś skontaktuj się z nami i skorzystaj z usług, które oferuje Ci Autokasacja „U Jacka”. Wykonujemy przeglądy, diagnostykę oraz serwis klimatyzacji w samochodach wszystkich marek. Umów termin telefonicznie lub mailowo i ciesz się sprawną klimą nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

Sposoby na sprawną klimatyzację w samochodzie – czy zawsze serwis jest konieczny?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu