Jak bezpiecznie kupić używane części samochodowe przez internet?
Car. New car parts on a gray background

Jak bezpiecznie kupić używane części samochodowe przez internet?

Zakup używanej części do auta jest przeważnie bardziej opłacalny niż nabycie nowej. Trzeba jednak uważać i podczas szukania podzespołu nie należy kierować się jedynie niską ceną. Łatwo można trafić, szczególnie w internecie, na nieuczciwego handlarza, który będzie chciał sprzedaż uszkodzony lub wybrakowany element. Sprawdź, jak bezpiecznie kupić używane części samochodowe?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów

W Polsce cały rośnie liczba samochodów używanych, które po zakończonym okresie eksploatacji trafiają ostatecznie na stację demontażu. Jest to jedyny legalny sposób pozbycia się auta, gdy nie nadaje się już do jazdy. Dlatego stale przybywa też szrotów, które oferują części zamienne. Auto-złomy są obecnie największymi dostawcami podzespołów i przeważnie wystawiają swoje produkty w internecie. Wirtualny sklep to również wygodny sposób nabycia części także dla kupującego, który nie musi jeździć po wszystkich punktach w okolicach i może zamówić potrzebne elementy np. przez Allegro. Należy jednak uważać, bo nie zawsze sprzedający mają uczciwe zamiary. Dlatego przed zawarciem transakcji zwróć uwagę na:

  • sposób prezentacji części samochodowych,
  • możliwość kontaktu ze sprzedawcą,
  • dowód zakupu i gwarancję,
  • opinie w internecie.

Sposób prezentacji części samochodowych

Zwróć w pierwszej kolejności uwagę na to, w jaki sposób zostało zaprezentowane ogłoszenie. Czy zawiera zdjęcie części oraz dokładny opis? Ważne, żeby to była aktualna, wysokiej jakości fotografia, która przedstawia faktyczny stan podzespołu. Dzięki temu łatwiej będziesz mógł złożyć reklamację, gdy otrzymasz produkt niezgodny z informacjami zawartymi w ogłoszeniu.

Kontakt do sprzedawcy

Bardzo ważne jest, aby sprzedawca podał dane kontaktowe do siebie, w tym również numer telefonu. Uwiarygadnia to handlarza oraz zwiększa prawdopodobieństwo finalizacji transakcji. W ten sposób będziesz mógł szybko uzyskać szczegółowe informacje na temat części, a także dopytać na temat sposobu jej wysyłki lub ewentualnie odbioru.

Dowód zakupu i gwarancja

Kupuj podzespoły od firm, które wystawiają rachunki lub paragony oraz udzielają gwarancji rozruchowej na oferowany asortyment. Dzięki temu masz większe możliwości złożenia reklamacji lub zwrotu towaru, jeśli dana część będzie wadliwa lub nie pasowała do Twojego auta. Sprawdź również na stronie sprzedawcy, na jakich warunkach udzielana jest rękojmia.

Opinie w internecie

Jeśli zamawiasz części samochodowe po raz pierwszy od danego sprzedawcy, sprawdź opinie na jego temat w internecie. Dużo negatywnych ocen wśród klientów świadczy najczęściej o wątpliwej jakości usług oraz produktów. Wybierz sklep internetowy, który cieszy się renomą.

Kupuj w sprawdzonym miejscu!

Kupno używanych części samochodowych to idealny sposób na duże oszczędności podczas naprawy auta. Zamawiając produkty w naszym sklepie na Allegro, masz pewność, że otrzymasz w pełni sprawne, oryginalne podzespoły. Na cały asortyment udzielamy gwarancji oraz wystawiamy dowód sprzedaży. Skontaktuj się z nami w celu poznania szczegółów oferty!

https://allegro.pl/uzytkownik/ujacka3

https://allegro.pl/uzytkownik/Ujacka32

https://allegro.pl/uzytkownik/ujacka33

Jak bezpiecznie kupić używane części samochodowe przez internet?
Oceń ten post

Dodaj komentarz

Close Menu