Czy warto kupić używane części do samochodu?

Czy warto kupić używane części do samochodu?

Nie każdą usterkę auta można usunąć szybko i przede wszystkim niskim kosztem. Nierzadko okazuje się, że ceny nowych podzespołów, szczególnie oryginalnych, mogą dokonać spustoszenia w portfelu. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się, czy jest to dobrym moment na to, aby postawić na używane części samochodowe. Ty też masz dylemat, czy taki zakup będzie opłacalny? Zostań z nami, a dowiesz się, czy i kiedy warto się na niego zdecydować!

Nowe a używane podzespoły do auta

Na początek trzeba wyjaśnić pewną istotną kwestię, gdyż nowe części to pojęcie bardzo rozległe. Przede wszystkim mogą to być podzespoły oryginalne, a więc kupowane w ASO albo po prostu oznaczone konkretną marką samochodu. W ich przypadku masz absolutną pewność, że są najwyższej jakości i spełniają standardy technologiczne wymagane przez producenta auta. Naturalnie na te produkty trzeba nierzadko wydać ogromne pieniądze.

Rynek nowych części samochodowych to jednak przede wszystkim zamienniki i niestety ich zakup to spora loteria. Są dużo tańsze od oryginałów, ale nierzadko okazuje się, że jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Jeśli więc celujesz głównie w niższą półkę cenową podzespołów, na pewno powinieneś zastanowić się nad tym, czy czasem nie lepiej postawić na używane.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup części używanych?

Wbrew pozorom taki wybór wcale nie musi być ryzykowny. Podzespoły pochodzące z demontażu mają wiele zalet, w tym przede wszystkim:

  • są zawsze oryginalne, a więc spełniają wysokie standardy jakości,
  • zamówione od sprawdzonego sprzedawcy (najlepiej ze stacji demontażu pojazdów) są sprzedawane z gwarancją ich sprawności,
  • dają pewność, że będą idealnie pasować do Twojego samochodu (z doborem zamienników, szczególnie bardzo tanich, często są problemy),
  • są stosunkowo tanie, biorąc pod uwagę zakup podzespołów oryginalnych.

Wbrew pozorom auto części pochodzące z demontażu mogą wytrzymać dłużej niż podzespoły nowe, ale bardzo tanie i wątpliwej jakości.

Gdzie kupować używane części do samochodu?

Stawiając na takie podzespoły, zmniejszysz koszty związane z serwisowaniem auta. Dzięki częściom samochodowym z demontażu skutecznie naprawisz pojazd, mając pewność bezpieczeństwa jego eksploatacji.

Jednak aby tak było, powinieneś je zamawiać od sprawdzonych dostawców. Przy zakupie od prywatnych sprzedawców nigdy nie wiesz, w jakim faktycznie są stanie. Co więcej, możesz mieć problemy z reklamacją, jeśli okaże się, że używane części do samochodu są niesprawne. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty certyfikowanych stacji demontażu pojazdów. Działają one w pełni legalnie, na podstawie udzielonej licencji. Dzięki temu masz pewność, że podzespoły są najwyższej jakości i w pełni sprawne.

Zamawiaj używane części samochodowe od sprawdzonego sprzedawcy!

Chcesz tanio naprawiać swoje auto, korzystając z używanych, ale oryginalnych i pewnych podzespołów? W takim razie już dziś postaw na ofertę naszej firmy Autokasacja „U Jacka”. Od lat zajmujemy się skupem oraz demontażem pojazdów. Handlujemy wyłącznie sprawdzonymi częściami do wszystkie marek samochodów – sprzedajemy je w dobrych cenach!

Czy warto kupić używane części do samochodu?
Średnia:5 na 1

Dodaj komentarz

Close Menu